Ta strona internetowa używa ciasteczek.
Nasze Sukcesy

SUKCESY WYCHOWANKÓW MDK
r. szk. 2011/2012


Sukcesy podopiecznych Aleksandra Smolińskiego





Sukcesy podopiecznych Dominiki Płonki

16 listopada 2011 - soliści MDK Gliwice - wzięli udział w konkursie piosenki turystycznej, organizowanym przez PTTK Gliwice.
Alex Pulda - 2 miejsce,
Justyna Dubaj - 1 miejsce

26 listopada 2011 - Zespół ONYKS - Ogólnopolski Festiwal Pios Tur Gorol Song w Andrychowie - Nagroda Specjalna PTTK

4 stycznia 2012 - Zespół ONYKS - Starochorzowski Konkursi Kolęd i Pastorałek Zespół ONYKS – 2 miejsce, 10 marca 2012 - Zespół ONYKS - Ogólnopolski Przegląd Piosenki
Żeglarskiej i Poezji Morskiej "Szantki" – 1 miejsce i nominacja do konkursu debiutów międzynarodowego festiwalu Shanties w Krakowie

21 marca 2012 - Wojewódzkie prezentacje Artystyczne w MDK Gliwice
Zespół NASTIA - 3 miejsce
Patrycja Nosiadek - 2 miejsce

17-18 kwietnia 2012 - Wojewódzki festiwal piosenki obcojęzycznej w DK Szygłowice
Zespół ONYKS - 2 miejsce
Zespół KARMAZYN - 3 miejsce
Patrycja Nosiadek - 1 miejsce
Marta Kozak - 2 miejsce

6 kwietnia 2011 Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej Knurów 2011 – ONYKS, Paulina Garbas, Sara Mroczkowska, Kasia Nowicka, Kinga Śmiałek – udział,
Weronika Dykacz - III MIEJSCE,
Alex Pulda - II MIEJSCE

11 kwietnia - "Z piosenką w Europie" - konkurs w ZSEU im. Poniatowskiego - zespół ONYKS - 1 MIEJSCE

18 kwietnia 2011 – VIII Regionalny Konkurs Piosenki Francuskiej „Chanson na sukces” - Tychy – koncert laureatów – Kasia Nowicka - II MIEJSCE



20 kwietnia 2012 - VIII międzyszkolny konkurs piosenki obcojęzycznej „Z piosenką w Europie” w ZSEU Gliwice
Justyna Dubaj – 1 miejsce,
Marta Kozak – 2 miejsce

31 maja 2011 festiwal „Komu piosenkę” w Głogówku – Kinga Śmiałek - II MIEJSCE

SUKCESY WYCHOWANKÓW MDK
r. szk. 2010/2011



DZIAŁ PLASTYCZNY

Daniel Iwaniec i Kuba Zdziebko XII Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży - „Dziecko i pies” udział w wystawie pokonkursowej

FOTOGRAFIA,

ADAM Łakomy- 13 miejsce (na 365 zestawów) w międzynarodowym konkursie fotograficznym "Zestaw"-2010 za serie "likwidacja Gliwickich tramwai"

Asia Kowalczyk - 3 miejsce w „Bitwie Fotograficznej” w Gliwicach, - juror Tomasz Tomaszewski.

Krzysztof Glistak - I miejsce w konkursie "Widok z mojego okna" magazynu FOTO.

DZIAŁ MUZYCZNY

KOŁO WOKALNE

24 sierpnia 2010 Katarzyna Nowicka -– Konkurs piosenki ekologicznej „Z ekologią za pan brat” organizowanym przez MDK Gliwice – III miejsce

28 sierpnia 2010 - Katarzyna Nowicka - Występ w ramach gliwickich koncertów konkursowych – Gliwice klub Perełka - II miejsce

9 października 2010 – Katarzyna Nowicka - I Ogólnopolski Konkurs Piosenki Retro dla Dzieci i Młodzieży Starachowice 2010 – Laureat festiwalu

6 listopada 2010 - Katarzyna Nowicka - VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad wierną rzeką” - Małogoszcz 2010 – wyróżnienie

5 stycznia 2011 soliści MDK wzięli udział w Starochorzowskim Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez SDK. 6 z 8 solistów z gliwickiego MDK zostało laureatami tego konkursu:

  • Weronika Dykacz - II miejsce w grupie wiekowej 8 – 12 lat,
  • Alex Pulda - III miejsce w grupie wiekowej 8 – 12 lat,
  • Kinga Śmiałek - wyróżnienie w grupie wiekowej 8 – 12 lat.
  • Katarzyna Nowicka - II miejsce w grupie wiekowej 8 – 12 lat,
  • Damian Borawski III miejsce w grupie wiekowej 13-15 lat,
  • Sara Mroczkowska wyróżnienie w grupie wiekowej 16 – 19 lat.

10 lutego 2010 Damian Borawski - III miejsce (Kategoria gimnazjum – soliści) w V Wojewódzkim Konkursie Wokalnym „MOTYW MIŁOŚCI W PIOSENCE OBCOJĘZYCZNEJ” w Bytomiu

17 marca 2011 Paulina Garbas – I miejsce w ramach rejonowego konkursu piosenki obcojęzycznej MISH MASH III Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach.

DZIAŁ TEATRALNO-TANECZNY

SALAKE

luty 2011 w Krakowie - awans do finału Mistrzostw Świata Dance World Cup 2011.

DZIAŁ NAUKOWY

MATEMATYKA

SP 1/ 1 uczeń uczestniczył w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Matematyka- zakwalifikował się do etapu rejonowego.

GM 1/ 4 uczniów uczestniczyło w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – 3 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego.

2/ 2 uczniów uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie matematycznym ALFIK 2010.

GEOGRAFIA

2/ ROKSANA WALKIEWICZ, ŁUKASZ BUJAK – zakwalifikowali się do etapu rejonowego w konkursie Ogólnopolskim „ Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbędzie się w styczniu w Rudach.

KOŁO REGIONALNE- MARIA PODSIAD

ALICJA DZIURZYŃSKA z SP 21 zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym „ Mała Ojczyzna w małych oczach- pomniki i fontanny gliwickie.”

KOŁO REGIONALNE - MIROSŁAW CZECZOT

ROKSANA WALKIEWICZ, ŁUKASZ BUJAK wraz z klasą III C zajęli I miejsce
w rajdzie z okazji 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości na trasie LOTNISKO- ZSEU.

DZIAŁ INTERDYSCYPLINARNY

JUDO

Turniej Judo z okazji Mikołaja na Hali sportowej przy Politechnice Śl. w dniu 5.12.2010

Chaber Julia I miejsce, Chaber Emilia II miejsce, Połomski Szymon II miejsce, Charmułowicz Łukasz III miejsce

TENIS STOŁOWY

I Olimpiada dziecięca w tenisie stołowym:

I miejsce: Karol Litwin, Bartłomiej Copik,

II miejsce: Wikor Roszkiewicz

XIV miejsce: Justyna Konior

Liga szkolna: I turniej szkół podstawowych

klasy I-IV:

I miejsce: Michał Puzon

klasy V-VI:

I miejsce: Bartłomiej Copik

II miejsce: Karol Litwin

III miejsce: Wiktor Roszkowicz

Liga szkolna: I turniej szkół gimnazjalnych

I miejsce: Katarzyna Tomczak

II miejsce: Aleksandra Kubica

Liga szkolna: II turniej szkół podstawowych

klasy I-IV:

I miejsce: Michał Puzon

II miejsce: Adam Mamot

klasy V-VI:

I miejsce: Wiktor Roszkowicz

II miejsce: Karol Litwin

Liga szkolna: II turniej szkół gimnazjalnych

I miejsce: Katarzyna Tomczak

II miejsce: Aleksandra Kubica

I Mistrzostwa Gliwic szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce: Aleksandra Wawrzyńczak

II miejsce: Anna Kurek

II miejsce: Michał Kurek

I Mistrzostwa Gliwic szkół gimnazjalnych

II miejsce: Katarzyna Tonczak

III miejsce: Tomasz Slęczkowski

I Mistrzostwa Gliwic szkół podstawowych

I miejsce: Wiktor Roszkiewicz

II miejsce: Bartłomiej Copik

III miejsce: Karol Litwin




SUKCESY WYCHOWANKÓW MDK
r. szk. 2009/2010




Lipiec 2010 - ZESPÓŁ SALAKE zdobył pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii step oraz Puchar dla Najlepszej Formacji na Mistrzostwach Świata w Tańcu Dzieci i Młodzieży "Dance World Cup 2010" we Włoszech


Szczegóły na stronie: http://www.salake.pl

GRATULACJE!!!




31 maja-1 czerwca 2010 - zespół ONYKS - zajął II miejsce
w ogólnopolskim konkursie Dębica open Festival


Zobacz galerię





Informacja o sukcesach wychowanków Działu Naukowego w II półroczu r.szk. 2009-2010





XIII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży© ŻARY 2010

Na konkurs XIII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży - Żary 2010 napłynęło 503 grafik ekslibrisowych, wykonane przez 416 młodych autorów (w wieku od 6 do 19 lat) z Polski i z zagranicy – 17 krajów. Ponadto wpłynęły 3 prace, które nie zostały zakwalifikowane do konkursu, ponieważ wiek ich twórców jest wyższy niż regulami-nowe maksymalne 19 lat. Nadawcami było 42 placówek oświatowych i placówki kultury oraz 17 twórców uczestniczących w konkursie indywidualnie:

JURY postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grupa I – autorzy ekslibrisów w wieku do 10 lat (ekslibrisów: 78; autorów: 69):

Trzecia NAGRODA - Marta Swoszowska (10 lat) ) - Młodzieżowy Dom Kultury, Gliwice – Polska;
WYRÓŻNIENIE - Julia Opania (10 lat) - Młodzieżowy Dom Kultury, Gliwice – Polska

Jury w uznaniu efektów artystycznych i edukacyjnych wychowanków w konkursie, przyznało DYPLOMY HONOROWE 25 nauczycielom z całegom świata. Wśród sześciu polskich wyróżnionych znalazł się nasz kolega Aleksander SMOLIŃSKI

Finał XIII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży© odbędzie się 17 września 2010 roku w Galerii Ekslibrisu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach (ul. Wrocławska 11) o godz. 1300. W programie: spotkanie laureatów i wręczenie nagród oraz uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wernisaż.

Protokół Jury (format *.pdf, otwiera się w nowym oknie)




Teatr Magazyn – op. Aleksander Smoliński

I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych
w Katowicach 2010 r.




Luty 2010 - Zespół Form Tanecznych "SALAKE"
wziął dział w Międzynarodowych Zawodach Tańca Irlandzkiego
"Ista FEIS 2010" w Krakowie i zdobył:

złoty medal w kategorii Figure Dance
(formacja do lat 16),
złoty medal w kategorii Show Dance
(formacja do lat 16),
złoty medal w kategorii duetów (2 Hands)

oraz w kategoriach solowych:

4 medale złote, 5 srebrnych i 7 brązowych.

Szczegóły na stronie: http://www.salake.pl

Notka w Gazecie Gliwickiej

GRATULACJE!!!




Informacja o sukcesach i działaniach Działu Naukowego





29 stycznia 2010r. dziewczyny z zespołu INDYGO

zajęły 2 miejsce!

w Ogólnopolskim Konkursie "Port Pieśni Pracy" w Tychach.

GRATULUJEMY (dziewczynom i Dominice Płonce)!!!



14 stycznia 2010 – V Miejski konkurs kolęd i pastorałek w Gliwicach „Moja ulubiona kolęda” - Kasia Nowicka - I miejsce


Przegląd Konkursowy - "Shanties 2010"


9 stycznia 2010r. dziewczęta z zespołu INDYGO,
pod kierunkiem Dominiki Płonki
wyśpiewały nominację do koncertu
Szanty Klasycznej XXIX Międzynarodowego Festiwalu
„Shanties 2010” w Krakowie – „Debiuty Shanties 2010”

GRATULACJE!!!


Zobacz stronę konkursową




25 listopada 2009 - II Rejonowy Konkurs Piosenki Dziecięcej „Śpiewać każdy może” Kasia Nowicka - Grand Prix

26 września 2009 – Kasia Nowicka - występ w ramach gliwickich koncertów klubowych – III miejsce

18 września 2009 - dziewczyny z zespołu INDYGO zajęły II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Graniczna Kuźnia Szant w Zgorzelcu




UDZIAŁ I SUKCESY WYCHOWANKÓW MDK
W KONKURSACH
II semestr r.szk. 2008/2009
bieżący rok szkolny

DZIAŁ SPORTOWY
Koło judo
Tadeusz Połomski
Zawody z okazji Dnia Dziecka (30-31 maja 2009)

I miejsce - Burzec Adam;
II miejsce - Tomasz Połomski;
III miejsce - Marcinkiewicz Mateusz
Koło siatkówki
Kamil Stęplowski
II miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora SP 41 (14.05.2009)
Koło Tenisa Stołowego
Marian Kwodawski
Anna Kurek - Gimnazjum 14 – mistrzyni Gliwic szkół gimnazjalnych;

I miejsce w końcowej klasyfikacji indywidualnej w w/w turniejach szkół gimnazjalnych;

Michał Kurek – wicemistrzostwo Gliwic szkół gimnazjalnych;

I miejsce w końcowej klasyfikacji turniejów;

Stańczyk Roksana – mistrzyni Gliwic Szkół Podstawowych;

Martyna Katarzyna – wicemistrzyni Gliwic Szkół Podstawowych
DZIAŁ PLASTYCZNY
Rękodzieło Artystyczne
Jadwiga Zawada
Konkurs Wielkanocny „Wielkanocne Jajo”

I miejsce - Smyk Marzena;
II miejsce - Kiraga Agnieszka
Rzeźba, plastyka
Ludmiła Karpacka
9 Wystawa Rysunku i Malarstwa „Mój Teatr”
wyróżnienie honorowe dla Pauliny Biskup


Konkurs plastyczny „Mój zaczarowany zwierzak” organizowany przez Księgarnię Artystyczną w Gdańsku (czekamy na wyniki)

Konkurs plastyczny na plakat promujący „Europejski Dzień Bez Samochodu” Gliwice (czekamy na wyniki)
Plastyka i fotografia
Sebastian Michałuszek
III miejsce dla Marysi Olszewskiej w konkursie „Okolice Chorzowa” organizowanym przez UM w Chorzowie;

III miejsce dla ADAMA ŁAKOMEGO w konkursie „OBLICZA MIASTA”, organizator: SARM Gliwice;

I miejsce w okręgu gliwickim w Konkursie Fotograficznym „PORTERET Z AUTORYTETEM”, zorganizowanym przez Biuro poselskie J.Buzka;

Udział w konkursie „Pokochaj fotografię” - Autoportret. Wyniki w czerwcu.
DZIAŁ MUZYCZNY
Zespoły wokalne i zajęcia z solistami
Dominika Płonka
8 lutego 2009 - zespół INDYGO otrzymał II miejsce na XX Ogólnopolskim Festiwalu "Szanty we Wrocławiu".

3 marca 2009 - Katarzyna Nowicka zdobyła I miejsce oraz nagrodę organizatorów i wyróżnienie językowe w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu, w kategorii solistów klas IV-VI

16 marca 2009 - zespół INDYGO zdobył I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej i Poezji Morskiej "Szantki" w Kędzierzynie-Koźlu.

22 marca 2009 - Katarzyna Nowicka zdobyła II miejsce w IX Wojewódzkim Turnieju Piosenki Dzieci i Młodzieży - Radlin 2009.

28 marca 2009 - Ewelina Przybyła zdobyła dwie PIERWSZE NAGRODY w kategorii Poezji Śpiewanej i w kategorii Wywiedzione ze Słowa, w gliwickiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

28 marca 2009 - Kasia Nowicka - zajęła II miejsce w ramach gliwickich koncertów klubowych - Gliwice, klub Perełka

3 kwietnia 2009 - Ewelina Przybyła zajęła II miejsce w regionalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezji śpiewanej w Katowicach.

23 kwietnia 2009 - Kasia Nowicka - zajęła I miejsce w Szkolnym Konkursie Piosenki i Wiersza w języku angielskim

8 maja 2009 - Kasia Nowicka - zajęła II miejsce w IV Regionalnym Konkursie Piosenki Religijnej "Pieśń niesiemy w darze".

20 maja 2009 - Kasia Nowicka - zajęła II miejsce w Miejskim Festiwalu Piosenki Szkolnej "Szkolny dzwonek" 21 maja 2009 - Kasia Nowicka zdobyła I miejsce w kategorii soliści - szkoły podstawowe w XIV Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej - Knurów 2009 (akompaniament Krzysztof Nowicki)

30 maja 2009 - Kasia Nowicka - wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowe w VIII Raciborskim Festiwalu Ekologicznym Piosenki i Wiersza Racibórz 2009 - zasięg ogólnopolski

18 czerwca 2009 - Kasia Nowicka i dziewczęta z zespołu INDYGO odebrały statuetki "Zwiastunów" za szczególne osiągnięcia artystyczne, z rąk Prezydenta Miasta Gliwice, Zygmunta Frankiewicza.

27 czerwca 2009 – Kasia Nowicka - występ w ramach gliwickich koncertów klubowych - II miejsce
Nauka gry na gitarze elektrycznej
Henryk Pielichowski
wyróżnienie dla zespołu Black Juice w XI Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych (01.04.2009)
Nauki gry na gitarze basowej, ZESPÓŁ MUZYKI IRLANDZKIEJ
Wojciech Pieszka
I miejsce w kategorii zespołów instrumentalnych dla zespołu "Firth of Forth", w XI Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych (01.04.2009)
DZIAŁ TANECZNY I TEATRALNY
Zespół tańca SALAKE
Joanna Koćwin
I miejsce i złoty medal dla zespołu SALAKE w Międzynarodowych Zawodach Tańca Irlandzkiego "Ista FEIS 2009" w Krakowie, w kategorii show dance (marzec 2009)
DZIAŁ NAUKOWY
Geografia dla gimnazjów i szkół średnich, przyroda
Mirosław Czeczot
IV miejsce - Łukasz Szpila - w konkursie „Polskie Parki Narodowe”;

II miejsce - w rajdzie „Topienie Marzanny”;

II miejsce - MARIA DWORNIK, SYLWIA PIEKART, ANNA SAMOL - w Ogólnopolskim Turnieju Krajoznawczo Turystycznym- „Turystyczne ABC”;

IV miejsce - MARIA DWORNIK, SYLWIA PIEKART, ANNA SAMOL - w konkursie „Marsz na orientację”;

III miejsce MARIA DWORNIK, SYLWIA PIEKART, ANNA SAMOL – GM 4 - w klasyfikacji generalnej Ogólnopolskiego Turnieju Krajoznawczo-Turystycznego

Chemia
Aleksandra Pyzik
II miejsce - Anna Kowalczewska, Michał Kamiński – w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym „Duety Chemiczne”;

II miejsce - Michał Kamiński - w Ogólnopolskiej olimpiadzie chemicznej;

IV miejsce - Michał Kamiński - w konkursie chemicznym organizowanym przez GCE
Matematyka
Ewa Jarawka
I, III, V, VII miejsce - w VI konkursie „Małej olimpiadzie matematycznej”;

Udział w konkursie „Pikomat”- wyniki pod koniec maja
DZIAŁ INTERDYSCYPLINARNY
Koło edukacji regionalnej
Maria Podsiad
II miejsce w konkursie na Najpiękniejszą Marzannę - w rajdzie szkół podstawowych i gimnazjum z Łabęd do Rzeczyc pt. „Topienie Marzanny”
Koła gier planszowych
Ignacy Trzewiczek
Udział w konkursie wiedzy o grach planszowych (II miejsce) podczas X Pionka;

Udział w turnieju Pitch Car (I oraz III miejsce) podczas X Pionka;

Udział w turnieju Pitch Car (I miejsce) podczas Festiwalu Gier w Brzegu





UDZIAŁ I SUKCESY WYCHOWANKÓW MDK
W KONKURSACH
I semestr r.szk. 2008/2009

DZIAŁ SPORTOWY
Koło judo
Tadeusz Połomski
I miejsce - Tomasz Połomski - Turniej Mikołajkowy

III miejsce - Maciej Waszkiewicz i Karol Furmanik - Turniej Mikołajkowy
Koło siatkówki
Kamil Stęplowski
X miejsce w Mistrzostwach Gliwic SP
Koło Tenisa Stołowego
Marian Kwodawski
I miejsce-Łukasz Krasa - Mistrzostwa Gliwic szkół ponad gimnazjalnych

I miejsce - Anna Kurek - I Turniej szkół gimnazjalnych Gliwic i powiatu

II miejsce - Michał Kurek - I Turniej szkół gimnazjalnych Gliwic i powiatu

I miejsce - Anna Kurek - II Turniej szkół gimnazjalnych Gliwic i powiatu

II miejsce - Michał Kurek - II Turniej szkół gimnazjalnych Gliwic i powiatu
DZIAŁ PLASTYCZNY
Rzeźba, plastyka Ludmiła Karpacka I miejsce - Justyna Pyrkosz - Konkurs na plakat promujący "Dzień bez samochodu"

wyróżnienia I-go stopnia - Ania Jeniec i Nicola Charmułowicz - IV Międzynarodowe Biennale Sztuki Książki w Gliwicach

wyróżnienie - Karolina Burakiewicz - XIV Ogólnopolski konkurs Plastyczny "Barwy Jesieni"
Plastyka i fotografia
Sebastian Michałuszek
Gosia Sklorz - II miejsce w konkursie fotograficznym "Lisice Kasztanowca"

Marek Szymczak - I miejsce (nagroda 2 tys. zł.) w konkursie fotograficznym organizowanym przez Vatenfal w kategorii MAKRO
Rękodzieło
Jadwiga Zawada
Tomczyk Alek - II miejsce w Konkursie bożonarodzeniowym

Purchała Oliwia - wyróżnienie w Konkursie bożonarodzeniowym
DZIAŁ MUZYCZNY
Zespoły wokalne i zajęcia z solistami
Dominika Płonka
13 września 2008 - Konkurs Piosenki Turystycznej z okazji otwarcia Księgarni Podróżniczej "NIEZNANE" - występ i sukces uczestniczek koła Śpiewu Solowego: Katarzyna Nowicka - I miejsce, Elżbieta Płonka - II miejsce.

26.10.2008 - I miejsce zespołu INDYGO oraz II miejsce Eweliny Przybyły w kategorii solistów w finałowej gali Gliwickiego Stowarzyszenia Młodych Talentów Muzycznych "RYTM"

8.11.2008 - INDYGO - I miejsce w konkursie 24 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Tratwa" w Chorzowie
19 listopada 2008 zespół ONYKS zdobył II miejsce w Konkursie Piosenki Turystycznej, organizowanym przez PTTK Gliwice, Elżbieta Płonka otrzymała wyróżnienie specjalne za autorski tekst i kompozycję wykonywanych przez ONYKS utworów.

6 grudnia 2008 - zespół INDYGO otrzymał III miejsce oraz nagrodę publiczności w konkursie ogólnopolskiego festiwalu "Szanta Claus" w Poznaniu.

Katarzyna Nowicka - II miejsce - kat. wiekowa do 13 lat - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej Brzeg 2008

13 września 2008 - Katarzyna Nowicka - I miejsce - Konkurs Piosenki Turystycznej - Gliwice

Katarzyna Nowicka - wyróżnienie - XI Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek - Woźniki 2009

16 I 2009 - Katarzyna Nowicka - I miejsce - III Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek - Gliwice

Katarzyna Nowicka - I miejsce - VII Przegląd Kolęd i Pastorałek - par. Podwyższenia Krzyża św. w Gliwicach

28 lutego 2009 - INDYGO - II miejsce w XX Ogólnopolskim Festiwalu "Szanty we Wrocławiu"

16 marca 2009 zespół INDYGO I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej i Poezji Morskiej "Szantki" w Kędzierzynie-Koźlu.
Zobacz notkę w lokalnej prasie
DZIAŁ TANECZNY I TEATRALNY
Zespół GWAR
Danuta Waller i Eugeniusz Siwiec
udział w konkursie piosenki turystycznej podczas inauguracji Księgarni Podróżniczej "Nieznane", Alan Majnusz - III miejsce
Zespół tańca SALAKE
Joanna Koćwin
Jurajski Festiwal Tańca Kłobuck 2008 - III miejsce
DZIAŁ NAUKOWY
Geografia dla gimnazjów i szkół średnich, przyroda
Mirosław Czeczot
Kasia Szczęsna - IV miejsce - " Poznajemy zabytki Gliwic"
Język polski
Iwona Moskal-Dobrzańska
udział w konkursach "Liczy się temat", "Kolega czy przyjaciel"- organizowanych przez Pałac Młodzieży (nie ogłoszono wyników)
Chemia
Aleksandra Pyzik
"Olimpus" Olimpiada Ogólnopolska - ANNA KOWALCZEWSKA V miejsce (laureat), MICHAŁ KAMIŃSKI - IX miejsce (laureat), MACIEJ KLIMAS - XII, MATEUSZ BŁASIAK - XV, PIOTR DEC - XV, MARCIN ŁUKASIEWICZ - XV, ANIESZKA NIEMCZYK - XVII, ALEKSANDRA BIAŁOŃ - XVIII,

Konkurs "Młody Chemik" - Michał Kamiński, Agnieszka Niemczyk (nie zakwalifikowali się do finału)

V Międzyszkolny Drużynowy Turniej Biologiczno - Chemiczny - II miejsce - MICHAŁ KAMIŃSKI, AGNIESZKA NIEMCZYK.
Matematyka
Ewa Jarawka
7 uczniów zakwalifikowało się do II etapu Konkursu Interdyscyplinarnego
Fizyka MICHAŁ KAMIŃSKI II etap konkursu z Fizyki