Ta strona internetowa używa ciasteczek.
Sukcesy uczestników zajęć Koła Regionalnego
Data dodania: 14/01/2017

XVI Ogólnopolski konkurs "POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI"- etap rejonowy

Dnia 12.01.2017r. odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego konkursu "POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI"- etap rejonowy", który odbył się w siedzibie "CYSTERSKICH KOMPOZYCJI KRAJOBRAZOWYCH RUD WIELKICH" k/ Raciborza. W konkursie wzięło udział 6 drużyn z terenu: Gliwic, Rybnika, Raciborza, Rud, Lysek Orzesza. Po dotarciu do Rud rozpoczęliśmy zwiedzanie miejscowości: klasztor cystersów, park wokół klasztoru w stylu angielskim, byliśmy nad rzeką Rudą i w parku linowym. Następnie udaliśmy się do siedziby Parku w dawnym szpitalu założonym przez Juliusza Rogera.

W konkurs zaprezentowała się drużyna Koła Regionalnego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach w składzie:
AGNIESZKA BARANOWSKA
OLIWIA CZAPSKA
KRZYSZTOF KOWALCZYK

Po ciężkich zmaganiach z pytaniami z biologii, geografii, ekologii i pytaniami dotyczącymi "Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych Rud Wielkich" uczniowie zajęli III miejsce.

Do kolejnego etapu zakwalifikowało się gimnazjum z Rud i będzie reprezentowało rejon w IV etapie konkursu w Będzinie.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

Koordynator konkursu i opiekun koła regionalnego: Mirosław Czeczot